Mish me kumbulla

Πήγαινε κάτω

Mish me kumbulla

Δημοσίευση  Admin Την / Το Τρι 26 Αυγ - 3:08

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Përbersit:

-1 kg mish qengji ose viçi,

-2 tufa qepë,

-1 tufë majdanoz,

-10 kokrra kumbulla, vaj,

-1 lugë miell, spec i kuq.

Pergatitja

E vemë mishin (pasi ta kemi pastruar dhe prerë në copa të vogla) të në tigan të skuqet me qepën, të cilën më parë e kemi pastruar dhe e kemi grirë në copa të vogla. Pasi të jenë skuqur i hedhim pak spec të kuq dhe kripë. I përzijemë mirë dhe i shtojmë ujë që të ziejnë. Pasi mishi të jetë zier në një tigan me vaj skuqim 1 lugë miell dhe ia hedhim tenxheres me mish që është akoma në zjarr. Pastaj i shtojmë dhe kumbullat e lara dhe i lemë akoma të ziejnë derisa uji të shterohet. Këtë gjellë mund ta gatuajmë edhe duke i shtuar pak kopër bashkë me kumbullat.
avatar
Admin
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 862
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2009

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://cooking.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης